Menciones


Mención en Lengua Española


Información Página web

Código Asignatura Semestre/Horario Profesorado Guía docente
100620 Anàlisi del discurs aplicada a l’espanyol [S2] Dimarts 13:00-14:30
[S2] Dijous 13:00-14:30
Angel J Gallego
Yolanda Rodríguez
100619 Fonologia de l’espanyol avançada [S1] Dimarts 11:30-13:00
[S1] Dijous 11:30-13:00
Santiago Alcoba
100592 L’espanyol com a llengua estrangera [S1] Dimarts 08:30-10:00
[S1] Dijous 08:30-10:00
Dolors Poch
100610 L’espanyol d’Amèrica [S1] Dimarts 10:00-11:30
[S1] Dijous 10:00-10:30
Juan Carlos Rubio
100617 Lexicologia de l’espanyol [S1] Dilluns 13:00-14:30
[S1] Dimecres 13:00-14:30
Josep Maria Brucart
Marta Prat
100616 Morfologia de l’espanyol avançada [S2] Dimarts 11:30-13:00
[S2] Dijous 11:30-13:00
Santiago Alcoba
100614 Sintaxi de l’espanyol avançada [S1] Dilluns 10:00-11:30
[S1] Dimecres 10:00-11:30
Josep Maria Brucart



Mención en Literatura Española e Hispanoamericana



Código Asignatura Semestre/Horario Profesorado Guía docente
100589 Crítica textual [S2] Dimarts 10:00-11:30
[S2] Dijous 10:00-11:30
Luis Alberto Blecua
Ramón Valdés
100626 La prosa medieval: gèneres i tradicions [S2] Dilluns 13:00-14:30
[S2] Dimecres 13:00-14:30
Bienvenido Morros
100588 Teoria i història de la representació teatral [S1] Divendres 11:30-14:30
Carles Batlle
100602 Textos de la narrativa espanyola contemporània [S1] Dilluns 11:30-13:00
[S1] Dimecres 11:30-13:00
Fernando Valls
100611 Textos de la poesia i el teatre espanyols moderns [S2] Dilluns 11:30-13:00
[S2] Dimecres 11:30-13:00
Montserrat Amores
100613 Textos de literatura hispanoamericana [S1] Dimarts 13:00-14:30
[S1] Dijous 13:00-14:30
Beatriz Ferrus
100605 Textos en prosa del Segle d’Or [S2] Dilluns 10:00-11:30
[S2] Dimecres 10:00-11:30
Carme Riera



Mención en Literatura Comparada



Código Asignatura Semestre/Horario Profesorado Guía docente
100264 Crítica literària i cultural (segles XX i XXI) [S1] Dimarts 08:30-10:00
[S1] Dijous 08:30-10:00
Antonio Penedo
100255 Literatura comparada i estudis culturals [S2] Dilluns 08:30-10:00
[S2] Dimecres 08:30-10:00
Enric Sullá
100244 Teoria i anàlisi de la narrativa [S1] Dimarts 10:00-11:30
[S1] Dijous 10:00-11:30
David Roas
100243 Teoria i anàlisi de la poesia [S2] Dimarts 08:30-10:00
[S2] Dijous 08:30-10:00
Pere Ballart
100242 Teoria i anàlisi del teatre [S2] Dimarts 10:00-11:30
[S2] Dijous 10:00-11:30
Jordi Julià
100254 Teoria i pràctica de la literatura comparada [S1] Divendres 08:30-11:30
Meri Torras
100253 Tradició literària occidental I [S2] Dilluns 13:00-14:30
[S2] Dimecres 13:00-14:30
María José Vega